Välkommen till en kväll med logdans. På scenen står Erik Meduza and the Barsebäckz, en dynamisk fusion av rockabilly och EPA-dunk som förnyar det musikaliska arvet efter Erik Meduzas far, Eddie Meduza.
Med Erik som frontfigur, har bandet medlemmarna Tompa på trummor, Rille på gitarr och Roger på bas, där var och en bidrar med sin unika talang till bandets sound.
De rockifierar EPA-dunken och blandar den med Eddies rockabilly, vilket skapar en fräsch och engagerande musikupplevelse som förenar generationer.
Välkommen.
Arrangör
Löcknamon Loge
Kontakt
VisitAskersund
Tel: 0583- 810 88
E-post: info@visitaskersund.se
Bra att veta
Plats: Löcknamon Loge, Rönneshytta
Eventets längd: 5 tim
Åldersgräns:18 år
Servering: Mat och rättigheter finns.
För mer information och biljetter besök FB Löcknamon Loge
Information
Plats: Rönneshytta
Adress: Joxtorp Norra Kilslund 204. Rönneshytta
Pris: Mer info inom kort
Kategori: Dans, Musik, Övrigt
Alla datum
2026-06-06 - 2026-06-06
| Kommande datum | |
|---|---|
| 6 jun | 20:00 - 01:00 |
Välkommen!
Stanna kvar en stund
I gemytliga Askersund och på landsbygden finns många trevliga boenden för alla smaker. Bekväma hotell och B&B, sköna stugor, camping & glamping eller en fin plats för husbilen. Välkommen att stanna kvar en stund till och hitta fler äventyr!
Ät gott
Vill du äta något gott i samband med ditt besök - kolla våra matställen! Här hittar du tips för alla smaker och tillfällen. Smaklig måltid!
Shopping
Askersund med omnejd erbjuder fina möjligheter för annorlunda shopping. Här du allt från retrobutiker till konsthantverkare, delikatessbutiker, livstilsbutiker, välsorterade mataffärer, m.m. Kunniga fackmän bistår med tips och råd. Välkommen!