Loppisladan Lilla Skuru
Marknad/loppis
Övrigt
Loppisladan i Lilla Skuru ligger i alldeles i närheten av de vackra byarna Stimmerkulla och Skuru och öppnar upp under två dagar i sommar. Gör en utflykt i vacker landsbygd och fynda i loppisladan!
Välkommen.
Arrangör
Familjen Lundberg
Kontakt
Åsa Lundberg
Epost: asa-lundberg@telia.com
Tel: 070 541 51 50
Bra att veta
Plats: Loppisladan Lilla Skuru, Ingelsby
Kaffeservering finns.
Samtidigt pågår eventet Närkesbergsvägen inte alls långt från Loppisladan. Välkommen ut!
Information
Plats: Skyllberg
Adress: Skuru Wattonslund 488 69499 Skyllberg
Pris: Fri entré
Kategori: Marknad/loppis, Övrigt
Alla datum
2024-07-24 - 2024-07-25
Kommande datum |
---|
Välkommen!

Stanna kvar en stund
I gemytliga Askersund och på landsbygden finns många trevliga boenden för alla smaker. Bekväma hotell och B&B, sköna stugor, camping & glamping eller en fin plats för husbilen. Välkommen att stanna kvar en stund till och hitta fler äventyr!

Ät gott
Vill du äta något gott i samband med ditt besök - kolla våra matställen! Här hittar du tips för alla smaker och tillfällen. Smaklig måltid!

Shopping
Askersund med omnejd erbjuder fina möjligheter för annorlunda shopping. Här du allt från retrobutiker till konsthantverkare, delikatessbutiker, livstilsbutiker, välsorterade mataffärer, m.m. Kunniga fackmän bistår med tips och råd. Välkommen!